شیر قابلمه پر کن

شیر قابلمه پر کن

شیر قابلمه پر کن یکی از جدیدترین و به روز ترین مدل‌های شیرآشپزخانه است که با گذشت زمان جای خود را در خانه‌های مدرن و آشپزخانه‌های ایرانی باز کرده است.

این محصول یکی از ابزارهای یر ضروری ولی در عین حال کاربردی است. جابه جا کردن مداوم ظروف و قابلمه از روی اجاق به سمت سینک برای پر کردن آن بارها در طول روز انجام می شود که کاری سخت و طاقت فرسا است.

همین کاربه اصطلاح ساده، باعث کاهش و تحلیل رفتن انرژی افراد در انجام کارهای روزمره‌ می‌شود.

شیر قابلمه پر کن برای پایان دادن به این مشکل طراحی و ساخته شده است.

شیر قابلمه پر کن

شیر قابلمه پر کن چیست؟

حقیقت امراین است که کیفیت زندگی انسان رابطه مستقیم وتنگاتنگی با این وسایل غیر ضروری دارد.

حتی باید گفت که استفاده از این محصول می تواند کارهای سخت آشپزخانه را راحت کند و همچنین ازبرو دیسک کمر جلوگیری کند.

اکثرخانم ها برای جابه جا کردن قابلمه پر و هر چیز دیگری در آشپزخانه به دلیل سنگینی آنها  دچار مشکل می شوند

و این کاملا واضح است که هر چه ظرف و قابلمه بزرگ تر باشد قطعا سنگینی آن بیشتر است.

این شیرآلات کاملا یک محصول متفاوت از نظر کاربردی و حتی محل نصب شان در آشپزخانه هستند.

شیر قابلمه پر کن در حقیقت شیر آب مخصوصی است که بالای اجاق گاز و یا در کنار آن نصب می شود ولی برای شست و شو استفاده نمی شود و هیچ سینکی هم در آن جا وجود ندارد .

در حقیقت این محصول این توانایی را به افراد می دهد تا بتوانند به راحتی و بدون حمل یا جا به جا کردن قابلمه ظرف را پر از آب کنند. حتی این کار باعث جلوگیری از ریخته شدن آب بر روی زمین می شود.

استفاده از شیر قابلمه پرکن در کنار شیر ظرفشویی باعث زیبایی دو چندان فضای آشپزخانه می شود . همچنین  باعث بالا رفتن و سرعت بخشیدن به کار بانوان می شود.

طراحی شیر قابلمه پر کن یا شیر رو گازی  نحوه

شیر قابلمه پر کن یا همان شیر رو گازی، طوری طراحی شده است که شما می توانید از آن بر روی انواع مختلف اجاق های گاز استفاده کنید .

به صورتی که شما به آسانی می توانید قابلمه خود را بر روی شعله قرار دهید و خیلی راحت در آن آب بریزید . این محصول به وسیله دو عدد اهرم با سایزهای متفاوت، به راحتی در تمام سطح گاز حرکت می کند و شما می توانید درهر جهتی آب را داخل قابلمه خود بریزید.

از ویژگی‌های دیگر شیر قابلمه پر کن ،دارا بودن دو اهرم دیگربرای باز و بسته کردن شیر است. به کمک این دو اهرم کنترل جریان آب شما به راحتی می توانید میزان جریان خروجی آب را کنترل کنید.

به دلیل عملکرد این شیر روگازی، فقط یک خروجی آب برای آن در نظر گرفته شده است که به صورت تک حالته یا آب گرم و یا آب سرد استفاده می شود. در اکثر مواقع به دلیل استفاده مکرر از آب سرد در آشپزی از لوله کشی آب سرد در این محصول استفاده می شود.

نحوه نصب شیر قابلمه پر کن چگونه است ؟

برای نصب کردن شیر قابلمه پرکن نوبل یا شودر حتما باید میزان ارتفاع استاندارد و درست آن رعایت شود. در غیر این صورت تعادل نصب به هم میخورد .

دقیق و درست نصب کردن می تواند این محصول را برای مدت طولانی تضمین کند. شیر روگازی باید درفاصله بین اجاق گاز و هود قرار بگیرد. میزان فاصله استاندارد میان سطح اجاق گاز و هود ، باید بین ۶۰ تا ۸۰ سانتی‌متر‌باشد .

شیر قابلمه پر کن باید در جایگاهی قرار بگیرد که به راحتی بتوان کتری و قابلمه هایی با ارتفاع بلند را هم پر کرد. از سوی دیگر فاصله آنقدرنباید زیاد باشد که د عملکرد شیر مشکل ایجاد کند.

طراحی جالب وزیبای این محصول مدرن در بالا بردن سرعت در آشپزی، افزایش عملکرد و سرعت عمل در آشپزخانه های صنعتی کمک به سزایی می کند.

نکته مهمی که حتما باید در مورد نصب شیر قابلمه پرکن مورد توجه قرار بگیرد این است که حتما باید قبل از نصب – لوله کشی مناسب در دیوار پشت اجاق گاز صورت گیرد.

چنانچه شما مایل به نصب شیر رو گازی هستید اما لوله کشی را از قبل انجام نداده اید، دراین صورت بازهم امکان لوله کشی وجود دارد .

شما می‌توانید لوله کشی را از زیر سینک ظرفشویی انجام دهید و بعد از آن این امکان برای شما فراهم خواهد شد که شیر روگازی را در کنار گاز روی صفحه کابینت نصب کنید.

قیمت این محصول باارزش چقدر است؟

قیمت شیر قابلمه پرکن با توجه به مواد ساخت و متریال اسفاده شده در آن، طراحی و کیفیت ساخت و همچنین برند تولید کننده آن و همچنین با توجه به سایز واندازه و متراج آشپزخانه شما متفاوت است.

همچنین بخوانید درباره: شیر آفتابه اهرمی

طول عمر این شیر ها چند ساله است؟

طول عمر انواع شیر قابلمه پرکن یکی از مسائل پراهمیت در انتخاب درست ودقیق این شیر ها است . شیر قابلمه پرکن دارای مدل ها و رنگ های مختلفی است که بستگی به سلیقه وعلایق شما دارد.

که این موارد به همراه متریال استفاده شده در ساخت آن، در قیمت شیر قابلمه پرکن تاثیر گذار است. پس لازم است در هنگام خرید از کیفیت اهرم های متحرک شیرآلات مطمئن شوید تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید وهزینه ی شما هدر نرود.

شیر قابلمه پر کن

سخن پایانی

حتما تا به الان به فواید نصب کردن شیر روگازی در آشپزخانه پی برده‌اید.

همانطور که گفته شد ، شیرآلات آشپزخانه تنها به شیر ظرفشویی محدود نمی‌ شود.

شیر قابلمه پر کن محصول جدیدی است که علاوه بر کاربرد درزندگی روزمره، در زیبایی آشپزخانه نیز تاثیرمی گذارد.

این محصول تاثیرمثبتی در تجربه ما دارد و کیفیت زندگی مدرن و امروزه را افزایش می دهد. همچنین از خیلی از بیماری های مفاصل مانند کمر درد وسختی کار جلوگیری می کند.

فراموش نشود نکته خیلی مهم در انتخاب و خرید شیر روگازی طول عمر آنها است. زیرا این شیر در طول روز به دفعات قابل توجهی استفاده می شود به همین دلیل عمر مصرفی این محصول یک مساله مهم است.

برای خرید انواع مختلف شیرآلات می توانید به سایت ماوی هام که نمایندگی فروش شیرآلات های مختلف می باشد مراجعه کنید.

  • پریسا
  • 1400-11-11
  • 266 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...