بررسی شیر روشویی دو پایه اهرمی

شیرآلات دارای انواع متفاوتی می باشند که از لحاظ ساختار و عملکرد، جنس، طرح، قیمت و … باهم متفاوت اند. شیر روشویی دو پایه اهرمی از جمله ی انواع شیرآلات می باشد که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم.

در صورتی که شما نیز قصد دارید تا با شیر روشویی دو پایه اهرمی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم تا به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

شیر روشویی دو پایه اهرمی

شیر روشویی دو پایه اهرمی

شیرآلات را می توان از جنبه های مختلفی به دسته های متفاوتی تقسیم بندی نمود. از جمله ی این تقسیم بندی ها می توان به تقسیم بندی شیرآلات بر اساس کاربرد اشاره نمود.

شیر ظرف شویی، شیر روشویی، شیر آفتابه و … از نمونه های مختلف شیرآلات می باشند که هر یک در محل مناسبی استفاده می شود. شیر آلات را می توان بر حسب مکانیسم آن ها نیز تقسیم بندی نمود.

برخی از شیرآلات دارای پایه ی بلند و برخی دارای پایه ی کوتاه می باشند. برخی دیگر دارای یک پایه اند و سایر شیرآلات دوپایه ای هستند.

یا این که برخی از شیرآلات مکانیکی اند و برخی دیگر اهرمی، چشمی ، لمسی، پدالی  و … اند. یکی از انواع پر کاربرد شیرها شیر روشویی می باشد.

شیر روشویی دو پایه اهرمی از جمله انواع شیرهای روشویی به شمار می رود. همان طور که از نام این نوع از شیرآلات مشخص می باشد،

اولا دارای دو پایه است و ثانیا مکانیسم آن به صورت اهرمی می باشد. در ادامه ی مطلب بیش تر به توضیح هر یک از این ویژگی ها می پردازیم.

شیرآلات دوپایه

همان طور که ذکر شد شیر روشویی دو پایه اهرمی دارای دو پایه می باشد. منظور از دو پایه بودن این است که این نوع از شیرآلات دارای دو دستگیره ی جداگانه می باشند

که یکی اختصاص برای باز و بسته کردن آب گرم دارد و دیگری آب سرد را باز و بسته می کند. این نوع از شیرآلات اغلب به عنوان شیرآلات سنتی شناخته می شوند.

پس چنانچه سبک دکور منزل شما سنتی و یا کلاسیک می باشد، می توانید از این نوع شیرآلات استفاده نمایید. نکته ای که در نصب این نوع از شیرآلات باید به آن توجه داشته باشید،

این است که این نوع از شیرآلات حداقل به سه حفره جهت نصب نیاز دارند. نکته ی مثبت در رابطه با این نوع از شیرآلات تنظیم دمای راحت تر توسط آن ها می باشد.

شیرآلات اهرمی

یکی دیگر از ویژگی های شیر روشویی دو پایه اهرمی، اهرمی بودن آن می باشد. شیرآلات اهرمی شیرآلاتی اند که تنها با جابجایی آن ها به پایین و بالا و یا راست و چپ می توانید آب را باز و بسته نگه دارید.

استفاده از این نوع شیرآلات دارای مزایای فراوانی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به ساده بودن باز و بسته کردن آن ها اشاره نمود. علاوه بر این باز و بسته کردن آن ها بر خلاف شیرهای مکانیکی زمان زیادی طول نمی کشد.

که همین امر صرفه جویی در مصرف آب را نیز به همراه دارد. علاوه بر این می توان اشاره نمود که باز و بسته کردن این نوع از شیرآلات نیاز به تماس با کف دست ندارد و می توانید با پشت دست، آرنج و … آن را باز و بسته نمایید

و به همین علت آلودگی کم تری به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای مهم دیگر این نوع از شیرآلات توانایی تنظیم دقیق تر جریان آب توسط آنت ها می باشد.

قیمت شیر روشویی دو پایه اهرمی

قیمت شیر روشویی دو پایه اهرمی به عوامل مختلفی مانند جنس شیر و جنس روکش، کیفیت، برند و… بستگی دارند.

در رابطه با برند می توان گفت که قیمت تولیدات هر برندی در هر زمینه ای از جمله شیرآلات با قیمت محصولات دیگر برند ها متفاوت است.

علت این تفاوت قیمت نیز تفاوت در شیوه ی ساخت، متریال به کار رفته در ساخت شیرآلات و روکش های آن ها، کیفیت ساخت و … می باشد.

به طور معمول شیرآلاتی که دارای برند معتبری می باشند کیفیت بالاتری به نسبت دیگر برند ها دارند. البته در هنگام خرید لازم است به اصالت برند نیز توجه نمود.

زیرا در صورت اصیل نبودن برند شیرآلات، شما علاوه بر هدر دادن هزینه، وقت خود را نیز تلف نموده اید. در رابطه با جنس شیرآلات می توان بیان نمود که شیرآلات از جنس های مختلفی از جمله برنج، استیل، سرب ، سرامیک و … ساخته می شوند.

که در این بین شیرآلات برنجی و استیلی پر تقاضا تر  می باشند. علت این پرتقاضا بودن نیز کیفیت بالا، طول عمر بالا، قیمت مناسب، زیبایی و … می باشد.

البته  در بین شیرآلات برنجی و استیلی نیز، استفاده از شیرآلات برنجی به به صرفه تر می باشد.

زیرا دارای قیمت پایین تری است و با توجه به ویژگی ها و مزایای آن به نسبت قیمت، خرید آن به صرفه است. علاوه بر این رنگ زیبای برنج، ظاهری زیبا و خاص را به شیرآلات برنجی داده است.

همچنین بخوانید درباره: با مزایا و کاربرد شیرآلات برنجی آشنا شوید.

خرید شیر روشویی دو پایه اهرمی

شما می توانید شیر روشویی دو پایه اهرمی را به سه شیوه خریداری نمایید:

  1. خرید به شکل حضوری از طریق فروشگاه ها
  2. و خرید به شیوه ی غیر حضوری و از طریق فروشگاه های آنلاین
  3. خرید از طریق نمایندگی ها

شیر روشویی دو پایه اهرمی

جمع بندی

یکی از انواع پر کاربرد شیرها شیر روشویی می باشد.  شیر روشویی دو پایه اهرمی از جمله انواع شیرهای روشویی به شمار می رود.

همان طور که از نام این نوع از شیرآلات مشخص می باشد، اولا دارای دو پایه است و ثانیا مکانیسم آن به صورت اهرمی می باشد.

منظور از دو پایه بودن این است که این نوع از شیرآلات دارای دو دستگیره ی جداگانه می باشند که یکی اختصاص برای باز و بسته کردن آب گرم دارد و دیگری آب سرد را باز و بسته می کند

شیرآلات اهرمی نیز شیرآلاتی اند که تنها با جابجایی آن ها به پایین و بالا و یا راست و چپ می توانید آب را باز و بسته نگه دارید.

قیمت شیر روشویی دو پایه اهرمی به عوامل مختلفی مانند جنس شیر و جنس روکش، کیفیت، برند و… بستگی دارند.

  • پریسا
  • 1400-11-02
  • 390 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...