سختی گیر الکترونیکی

سختی گیر الکترونیکی چیست ؟

سختی گیر الکترونیکی

سختی گیر الکترونیکی به آن دسته از وسایل گفته می شود که با کمک جریان الکتریکی و برد های خاص الکترونیکی مواردی مانند، میدان های مغناطیسی دائم، میدان های مغناطیسی متغیر، پالس های الکتریکی، سیگنال های رادیویی گسترده و غیره را ایجاد می کند.

اصول و قواعد کار سختی گیر الکترونیکی بدین گونه است که موجب می شود از تشکیل رسوب در لوله ی آب جلوگیری شود. در نتیجه می توان از آن در سیستم های لوله کشی مختلف و تصفیه ی آب استفاده کرد. علاوه بر این برای انتقال امواج الکترو مغناطیسی به داخل لوله هایی شامل آب های سخت هستند، از یک از سیم پیچ در سختی گیر الکترونیکی استفاده می کنند. که این سیم پیچ به دور لوله پیچیده می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

 امواج مغناطیسی تولید شده توسط سختی گیر الکترونیکی ترکیبات را با مقیاس مناسب و کاملا متناسب می شکنند و بدین ترتیب دیگر هیچ رسوبی در میان فضای داخلی لوله به وجود نمی آید و رسوباتی که از قبل به وجود آمده بودند نیز از بین خواهند رفت. و به طور کلی شما با کاهش مقدار رسوبات سفید مواجه خواهید شد. نکته ای که باید آن را در نظر داشته باشید این است که امواج الکترونیکی همیشه ثابت هستند و توسط سیستم سختی گیر تولید می شوند و از طریق آنتن هایی که اطراف لوله آب خورده هستند به آب سخت درون لوله انتقال پیدا می کنند.

در اثر این امواج الکترومغناطیسی نمک های حل شده که به شکل یون در آب وجود دارند، مانند بلور های ریز و آویزان در آب ایجاد می شوند. ذرات هسته ای که متراکم خواهند شد نیز موجب می شوند که بلور خنثی کربنات کلسیم به شکل رسوب‌‌ آویزان در آب شکل بگیرد. که این رسوب های آویزان خاصیت چسبندگی ندارند و در نتیجه روی دیواره ی درونی لوله و وسایل مختلف تشکیل نمی شوند و نهایت میزان حلال بودن آب بالا می رود.

مزایای استفاده از سختی گیر الکترونیکی

استفاده از سختی گیر الکترونیکی دارای مزایای زیادی می باشد که وجود این مزایای زیاد سبب می‌ شود تا استفاده از آن در میان افراد مختلف بسیار مرسوم شود. و کم کم در میان تمام افراد جامعه جا بیفتد. در ادامه به ذکر مزایای آن خواهیم پرداخت:

  • اولین و مهم ترین مزیت استفاده از قطعات الکترونیکی ممانعت از ایجاد رسوبات در دستگاه ها و تجهیزات می باشد. اساس کار این سختی گیر ها جلوگیری از ایجاد رسوب است. به همین علت می‌توان از آن به شکل های مختلف سیستم های تصفیه س آب، پکیج، لوله کشی و غیره استفاده کرد. و به همین علت هیچ گونه رسوب در دستگاه ها و تجهیزات مختلف تشکیل نخواهد شد.
  • مزیت دوم استفاده از سختی گیر الکترونیکی این است که رسوباتی که از قبل شکل گرفته اند را از بین خواهد برد. وقتی که روی دیواره لوله ها و دستگاه های مختلف رسوب، وجود دارد، این از سختی گیر آن ها به مرور زمان از بین خواهد برد. همان طور که می‌ دانید وجود رسوب در دیواره ی لوله و تجهیزات مختلف باعث آسیب رساندن به آن ها می‌ شود که در نتیجه وجود سختی گیر باعث می‌شود که از ایجاد صدمه به تجهیزات مختلف جلوگیری شود.
  • شاید همه فکر کنند که مزیت های سختی گیر الکتریکی تنها مختص به رسوبات و از بین بردن آن ها می باشد. اما باید بدانید که این نوع از سختی گیر ها دارای مزیت های زیاد دیگری  از جمله جلوگیری از هدر رفتن انرژی نیز هستند. روند کار این سختی گیر ها به گونه‌ای است که باعث می شود انتقال حرارت به مبدل ها افزایش پیدا کند و در نتیجه از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند.
  • استفاده از سختی گیر الکترونیکی سبب می شود تا مواد شوینده مانند صابون و شامپو بهتر کف کنند. چون حلالیت آب را افزایش می دهد و بدین ترتیب استفاده از آبی که دارای حلالیت بالا باشد در حمام و یا در روند شستشو کاملاً مناسب خواهد بود. و باعث می‌ شود که مواد شوینده بهتر کف کنند. این کف کردن بهتر مواد شوینده سبب می شود تا در میزان مصرف مواد شوینده نیز صرفه جویی صورت بگیرد و شما با مقداری کمی از مواد شوینده حجم بالایی از کف را دریافت خواهید کرد.
  • حتماً می دانید که ایجاد رسوب روی لوله ها و تجهیزات مختلف باعث کاهش طول عمر و دوام آن ها می شود. با استفاده از سختی گیر الکترونیکی می‌توانید از این اتفاق جلوگیری بکنید. چون این سختی گیر ها هر گونه رسوبات را از بین می‌ برند و این از بین بردن رسوب سبب می شود که طول عمر لوله و تجهیزات مختلف افزایش پیدا کند. و از ایجاد خوردگی روی دیواره ی لوله و وسایل مختلف جلوگیری خواهد کرد. خوردگی ها برای لوله ها بسیار مضر هستند و موجب کاهش بیش از پیشِ دوام آن ها خواهند شد. 
  • استفاده از رسوب گیر یا همان سختی گیر الکترونیکی موجب می شود تا برای از بین بردن رسوبات مختلف احتیاجی به مواد شوینده ی قوی مانند اسید ها نداشته باشید. بدین ترتیب نقش بسیار مهمی در روند زندگی انسان ها ایجاد خواهد کرد. چون استفاده ی مداوم از اسید می تواند تاثیرات مخرب زیادی روی سلامتی و سیستم تنفسی افراد بگذارد. و علاوه بر این به مرور زمان موجب از بین رفتن بافت سالم لوله یا هر وسیله و تجهیزات دیگری خواهد شد. 

کاربرد سختی گیر الکترونیکی در سیستم کشاورزی:

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی اکثر کشاورزان برای انجام آبیاری های گسترده از آبیاری قطره ای استفاده می کنند. این روش به خودی خود آهسته می باشد. حال اگر درون لوله ها رسوبات مختلف تشکیل شود، روند آبیاری قطره ای کُند تر از قبل خواهد شد. این موضوع موجب ایجاد خلل در آبیاری کشاورزی می‌ شود. استفاده از سختی گیر الکترونیکی در چنین موقعیتی می تواند بسیار کارساز باشد و موجب می‌ شود که آب به خوبی و با سرعت از مسیر خارج شود علاوه بر این این گونه از سختیی گیر ها حلالیت آب را افزایش می‌ دهند و باعث می‌ شوند جذب آب در خاک بالا برود چون آب حلال بسیار سریع جذب خاک خواهد شد

جهت مشاهده بیشتر انواع سختی گیر های الکترونیکی با ما در قسمت فروش شیرآلات همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *